Počet zvířat v ZOO: 57

Mořský koník

Označení mořští koníci vznikl podle jejich profilu, který se nápadně podobá koni. Mořští koníci tvoří ryby rodu Hippocampus v rodině Syngnathidae , který také zahrnuje jehlovití . Existuje více než 80 druhů mořských koníků. Vyskytují se především v mělkých tropických a mírných vodách po celém světě. Raději žijí pro ně bezpečných oblastech, jako jsou porostlé dna mořskou trávou, korálové útesy , nebo mangrovy. Kolonie koníků byly také nalezeny v evropských vodách, například v ústí řeky Temže.
Mořští koníci plavou vzpřímeně. Mořští koníci mají na hlavě korunku, která odlišuje každého mořského koníka, podobně jako lidské otisky prstů. Koníci plavou velmi špatně pomocí hřbetní ploutve a prsních ploutví, která se nachází za jejími očima, které používá k řízení. Mořští koníci nemají ocasní ploutve. Mají dlouhý rypák, které používají k vysávání potravin, a oči, které se mohou pohybovat nezávisle na sobě, podobně jako u chameleona. Mořští koníci se živí malými krevetami, rybkami a planktonem.
Ještě nedávno se myslelo, že mořští koníci jsou monogamní, ačkoli nedávný výzkum ukazuje, že to nemusí být pravda. Při páření, samice koníka naklade vejce, které sameček sebere a poté je oplodní interně. Samec nese vejce, dokud se malí koníci nevylíhnou plně rozvinuté, poté miniaturní mořské koníci pustí do vody.
V posledních letech chov v zajetí z mořských koníků se stává čím dál rozšířenější. Neboť chovné druhy koníků lépe přežívají v zajetí, a jsou méně náchylné k onemocnění.


Mořský koník
Mořský koník webkamera online

Webkamera akvária, mořský koník a několik druhů malých rybek.


Váš hlas: Žádná Průměr: 4.1 (19 votes)


Přidat komentář  | 17260x přečteno  | Linkuj.cz  | Facebook Facebook  | Google Google